Seksiyonel Kapı

Seksiyonel kapı, otomatik kapı sistemleri içinde en çok rağbet gören ürünler arasında yer almaktadır. Son 10 yıl içerisinde gittikçe büyüyen otomatik kapı sektörünün en çarpıcı ürünleri arasında bulunmaktadır. Özellikle yüksek izolasyon sağlayan bir ürün olması nedeniyle mekânlar için en çok tercih edilen otomatik kapı sistemi olmayı başarmıştır. Bunun yanında seksiyonel kapılar, otomatik kapı çeşitleri arasında en ergonomik ve sağlam seçenektir denilebilir.

Otomatik kapı teknolojisi içerisinde kendisine hatırı sayılır bir yer bulan seksiyonel kapı, sızdırmazlık ve yalıtım özellikleri ile de ön plana çıkan bir üründür. Sızdırmazlık ve yalıtım anlamında sağladığı bu avantajların nedeni ise cephe paneline birebir benzeyen özel profil ve ebatlarda dizayn edilen panelleridir. Bunun yanında yay dengeleme sistemine sahip mekanik tasarımı ile manuel konumda yani el ile oldukça kolay bir şekilde kaldırılabilmektedir.

Kullanım kolaylığı sağlayan ve daha pek çok avantajı bir arada sunan bu kapılar, motor otomasyon sistemi ile hareket ettirilmektedir. Seksiyonel kapıların oldukça kolay bir şekilde açılıp kapanabilmelerinin en önemli nedeni ise, kapıların imalatında kullanılan özel tasarımlı manuel caraskal sistemleridir.Seksiyonel kapı sistemlerinin bir özelliğinin de sızdırmazlık olduğundan daha önce bahsetmiştik.  Bu önemli özellik, kapıların dört bir tarafında kullanılan kauçuk fitil sistemi ile donatılması sonucu sağlanmaktadır. Kullanılan özel kauçuk fitil sistemi, maksimum sızdırmazlık sağlar Seksiyonel

Whatsapp
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?